طراحی سایت و پورتال با طراحی بهینه بر اساس قوانین موتورهای جستجو؛ سئو (Search Engine Optimization).
طراحی دوباره سایتهای قدیمی یا استاتیک و تبدیل آنها به سایتهای کاملا دینامیک با طرحی نو و معرفی سایت به موتورهای جستجو ...
مشاوره رایگان برای طراحی سایت با مرکز انفورماتیک راوش 44671432 - 09125248221

پرسش های متداول درباره طراحی سایت


شما درباره طراحی سایت چه اطلاعاتی دارید؟ حال برای درک میزان آگاهی خود از طراحی سایت، نگاهی به این پرسش و پاسخ بی اندازید.

طراحی سایت template یا قالب چیست؟

یک  template  و یا طراحی سایت قالب آماده لایه های  HTML برای مدیران سایت و سایر افراد می باشد. به طور معمول مدیران وب سایت فقط کافی است به ویرایش متن و محتوا و لینک در صفحهء HTML قالب آماده بپردازند، پس از آن در مدت کوتاهی وب سایت آنها قابل اجرا بوده و آماده کار خواهد بود.

فایل CSS چیست؟

CSS  مخفف "Cascading style sheets" می باشد و برای کنترل و مدیریت فونت، اندازه فونت، سبک و ترکیب رنگ ها در صفحه وب سایت می باشد. به منظور حفظ تداوم "نگاه و حس" در میان وب سایت، تمامی صفحات موجود در وب سایت معمولاً به یک فایل CSS مراجعه می کنند.

طراحی سایت قالب Dreamweaver چیست؟

قالب سایت Dreamweaver به مدیران وب سایت اجازه می دهد تا تعریفی از "قابل ویرایش" و "غیر قابل ویرایش" بودن بخشی از یک صفحهء وب را داشته باشند. بخش های "غیر قابل ویرایش" از صفحهء وب تنها در قالب Dreamweaver قابل ویرایش می باشد. هرگونه تغییری که در قالب Dreamweaver صفحات HTML که از قالب استفاده می کنند را به روزرسانی می نماید.

کدامیک از این دو مورد مهم تر است: طراحی سایت یا سئو؟

طراحی سایت و سئو (بهینه سازی وب سایت) هیچ کدام متقابلاً منحصر به فرد نیستند. بهترین وب مستر ها باید با تکنیک های بهینه سازی موتورجستجو مانند طراحی سایت، وب سایت و طراحی گرافیکی آشنایی داشته باشند. بسیار سخت است که برای داشتن یک وب سایت موفق در مورد هر یک از موراد طراحی سایت و یا سئو غفلت نمایید. هر دوی اینها برای انجام یک طراحی سایت موفق به هم تنیده شده اند و برای رسیدن به موفقیت یک وب سایت، واقعاً باید هم زیستی کاملی بین این دو انجام شود.

تفاوت میان صفحات طراحی وب سایت دینامیک و طراحی سایت استاتیک چیست؟

یک طراحی سایت "پویا" و یا دینامیک به صورت خودکار به گونه ای"درحال تغییر" برای ارائه اطلاعات طراحی می شود. در حالی که صفحات استاتیک صفحاتی است که از قبل پیکربندی شده و تعاملی نیست. طراحی سایت دینامیک، اغلب به صورتی است که قبل از نمایش صفحه، اطلاعات لازم را از جایی دیگر بدست می آورد. بنابراین محتوای صفحه همیشه در حال تغییر است.

اطلاعات در یک صفحه دینامیک اغلب از نتایج پایگاه داده ها database query مانند نتایج "جستجو" بدست می آید. نوع دیگری از صفحات دینامیک این است که آنها به سادگی اطلاعات را از دیگر منابع مانند وب سایتی که RSS feed خود را به نمایش گذاشته است، بدست می آورند. طراحی این صفحات هم به گونه ای پویا و دینامیک هستند زیرا محتوای صفحات هر زمان که RSS feed به روز شود، تغییر می نماید.

اطلاعات موجود در صفحات استاتیک به صورت "مسطح" در نظر گرفته شده و تا زمانی که مدیر وب سایت اقدام به کد گذاری دوبارهء آن ننماید، تغییری نخواهد