طراحی سایت و پورتال با طراحی بهینه بر اساس قوانین موتورهای جستجو؛ سئو (Search Engine Optimization).
طراحی دوباره سایتهای قدیمی یا استاتیک و تبدیل آنها به سایتهای کاملا دینامیک با طرحی نو و معرفی سایت به موتورهای جستجو ...
مشاوره رایگان برای طراحی سایت با مرکز انفورماتیک راوش 44671432 - 09125248221

طراحی حرفه ای سایت - شاخص ها و معیارها

استانداردهای طراحی وب سایت های اینترنتی
آزمایش معتبر بودن یک سایت یا همان Validation یکی از کارهای بسیار مهمی است که هر طراح و برنامه نویس وب باید آنرا در نظر داشته باشد.

    مطابقت با استانداردها استفاده از وب را برای افرادی با نیازهای خاص ساده تر می‌کند. افراد نابینا ممکن است سیستمهایی برای خواندن صفحات وب داشته باشند. افرادی با بینایی ضعیف ممکن است صفحاتی بخواهند صفحاتی دوباره مرتب شده و بزرگ شده برای خواندن راحتتر داشته باشند و افرادی که از دستگاه‌های جیبی استفاده می‌کنند می‌توانند به راحتی زمانی که از سیستمهای خود استفاده می‌کردند از وب استفاده کنند.
    چنانکه شرح خواهیم داد، همواره دلایل مفیدی برای توسعه دهندگان وب وجود دارد که با استانداردهای وب هماهنگ باشند. برای نمونه موتورهای جستجو می‌توانند کار فهرست کردن سایتها را بهتر انجام دهند. استفاده از کدهای مختص یک مرورگر اغلب کار طراحی یک صفحه را دوبرابر یا سه برابر می‌کند. و زمانی که رسانه جدیدی مطرح می‌شود برای مطلوب شدن سایت کار زیادی باقی میگذارد. این وضعیت بدون مفهوم هدایت استانداردهای وب فقط وخیم تر خواهد شد.
    بعضی از مردم ترس از این دارند که استانداردها در حال محدود کردن هستند. در حقیقت، آنها مقدار زیادی از کار خسته کننده مورد بحث در توسعه وب را حذف می‌کنند و به توسعه دهندگان وقت و اتعطاف پذیری بیشتری می‌دهند تا به درستی خلاق باشند. که هر دو به آینده بهبود یافته و متفکری نسبت به گذشته راه می-یابند.
    بسایری از کاربردهای وب، از جمله بعضی‌ها که امروزه فقط در رویاهای ما هستند بدون گسترده شدن مطابقت با استانداردها ممکن نخواهد بود و یا مشکلتر خواهد بود. در حال حاضر، سیستمها و نرم‌افزارهایی وجود دارند که بسیار عمومی و ظاهرا فراگیر هستند، اما چی کسی می‌داند فردا چه اتفاقی میافتد ؟ مقید کردن خودمان با کنترل هر شرکت منفردی به این معنی است که آینده خودمان را به خوش اقبالی یا بداقبالی اینکه یک شرکت می‌تواند یا میخواهد که ما را تامین کند محدود می‌کنیم. حمایت کردن از فراگیری استانداردها به وب اجازه می‌دهد که تا زمانیکه مشوق نوآوری است زنده بماند و در همین مسیر ادامه دهد.
    استانداردها چیزهای زیادی برای عرضه کردن دارند که ما در پروژه استانداردهای وب به آن در حد لازم رسیدگی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم که بیشتر درباره آنها یاد بگیرید. این متن تنها نقطه آغاز است، به شما از اینکه چه استانداردهای موجود است، چه کاری انجام می‌دهند و چرا شما باید به آنها توجه داشته باشید، یک درک قوی خواهد داد. هر بار که ما یکتکه ار وب را می سازیم به فضای عمومی اطلاعات که همان وب است کمک می‌کنیم. می‌توانیم آنرا هر چه بهتر بسازیم و یا آنرا سنگین تر کنیم که از هم گسیخته می‌شود. این انتخاب متعلق به ماست؛ نتیحه آن متعلق به همه.