طراحی سایت و پورتال با طراحی بهینه بر اساس قوانین موتورهای جستجو؛ سئو (Search Engine Optimization).
طراحی دوباره سایتهای قدیمی یا استاتیک و تبدیل آنها به سایتهای کاملا دینامیک با طرحی نو و معرفی سایت به موتورهای جستجو ...
مشاوره رایگان برای طراحی سایت با مرکز انفورماتیک راوش 44671432 - 09125248221

اگر به سایت تازه ای نیاز دارید، یا می‏خواهید وب سایت قدیمی خود را با طراحی سایتی کاملا دینامیک و نو به روز نمایید، با ما تماس بگیرید - مرکز انفورماتیک راوش :  09125248221 ، 44671432
طراحی سایت : راوش


محک
موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان

انتخاب دامین (Domain)

الف)در دامین فقط میتوان از حروف و اعداد و کاراکتر - استفاده کرد. طول یک دامین حداکثر میتواند 67 کاراکتر باشد.

دامین شما باید مطابق با عنوان وب سایت شما باشد. پس چنانچه عنوان شرکت شما به طور مثال نگاه باشد، دامین negah.com یا negahco.com یا regard.com (به معنای نگاه) مناسب خواهد بود.

ب)در دامین خود از کلمات کلیدی در رابطه با کار خود استفاده کنید.

به طور مثال برای شرکتی که در زمینه ساخت خودرو فعالیت میکند و نامش oslo میباشد دامین oslocar.com بسیار مناسبتر و بهتر از دامین oslo.com میباشد و کاربران متوجه نوع فعالیت این شرکت میشوند.

نکات قابل توجه در انتخاب دامین مناسب

پ)برخی فکر میکنند نامهای کوتاهتر برای دامین مناسبتر است.

اما باید متوجه باشید که یک دامین طولانیتر که در آن کلمات کلیدی بیشتری استفاده شده بسیار مناسبتر از یک دامین کوتاه اما نامتناسب است. دامین freepluspluscompilers.com بسیار سریعتر و بهتر از fppcompilers.com پیدا میشود و در ذهن کاربر بهتر باقی میماند. حداکثر تعداد کاراکتری که میتوان در دامین استفاده نمود شصت و هفت کاراکتر است.

ت)از خط تیره – در دامین استفاده نکنید زیرا:

کاربران عادت دارند دامین را به صورت کامل و بدون خط فاصله تایپ کنند. بنابراین حتی اگر دامین شما free-plus-plus-compilers.com باشد آنها آنرا به صورت freepluspluscompilers.com در مرورگر خود تایپ میکنند و در نتیجه سایت شما را مشاهده نخواهند کرد.

افرادی که میخواهند دامین شما را به دیگران معرفی کنند دامینی که در آن از خط تیره استفاده نشده را خیلی راحت‌تر برای دوست خود هجا میکنند. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید.

تایپ کردن دامین free-plus-plus-compilers.com برای من از دامین freepluspluscompilers.com خیلی سخت تر است!

اما خط تیره – مزایایی نیز دارد:

موتورهای جستجو سایت شما را بهتر فهرست‌بندی میکنند زیرا کلمات کلیدی سایت در دامین آن با خط تیره از هم جدا شده‌اند.

ممکن است دامینی که شما قصد ثبت آنرا دارید گرفته شده است ولی شما با اضافه کردن یک خط تیره به دامین مورد نظر، دامین جدیدی خواهید داشت که آزاد و قابل ثبت است.